نتایج جستجوی شما

برج آفتاب

ارسال شده توسط alilo بر 27 شهریور, 1398
0

برج آفتاب پیوند کاربریهای تجاری، اداری در بزرگترین منطقه شهری تهران ، منطقه 22، قرار گرفته است. منطقه ای که با داشتن طرح تفضیلی بستر یک شهرسازی مدرن است و از خصوصیات یک شهر آرام و پاک بهره برده است. دسترسی سهل الوصول آن،ارتباط را با منطقه ای که از شمال با کوههای سربرافراشته البرز و از جنوب با پارک چیتگر و دریاچه مصنوعی همسایگی دارد، مقدور ساخته است.

 

 

گستردگی دید مجموعه آفتاب منطقه 22 به اطراف و نیز فرم انعطاف پذیر آن در موقعیت خود مبین ساختمانی مدرن است که به راحتی با بسترش به مکالمه میپردازد.نزدیکی به بزرگراه های شهید همت،رسالت،آزادگان و اتوبان تهران کرج و آزادراه تهران شمال از بارزترین امکانات ارتباطی این مجموعه است.همچنین در مقیاس محلی ورود به پروژه همزمان از یک بلوار 45 متری و یک خیابان 20 متری مقدور خواهد بود که این ویژگی در راستای تفکیک ورود و خروج سواره تاثیر گذار بوده است.

کلیت طراحی معماری مجموعه آفتاب منطقه 22 ، مدرن، انسانی و پر از نقاط قوت قابل توجه است. ایده ساخت مجموعه تلفیقی از شاخصه های مدرن و امروزی است که جلوه هایی از حس انعطاف پذیری،شکوه و زیبایی را به نمایش میگذارد.مجموعه از سه بخش اصلی تشکیل شده است که هر یک از ان ها باطراحی مدرن در عین استقلال با یکدیگر در ارتباط هستند.این سه قسمت در حالیکه از نظر عملکرد همدیگر را پوشش میدهند و از نظر ظاهری بر هم تاثیر گذار بوده اند.هر یک ورودی مجزا از دیگری دارند.

املاک منطقه 22 مجموعه آفتاب منطقه 22

مجموعه آفتاب منطقه 22 مشتمل بر 5 طبقه پارکینگ است که ورود و خروج در هر طبقه از رمپهای مجزا صورت می پذیرد و جابجایی اتومبیلها بین 362 واحد پارکینگ راسهولت میبخشد.

94 واحد تجاری در 3 طبقه اولیه پروژه جای گرفته اندکه بازدید این غرفه ها توسط 7 دستگاه پله برقی که در دو دهلیز مابین طبقات واقع شده اند مقدور است.همچنین این جابجایی در طبقات تجاری از طریق 3 دستگاه آسانسور و 2 دستگاه پله ارتباطی قوت گرفته است.گشودگی های درون مشاعات گسترش دید را به بازدیدکننده در یک زمان به طبقات تجاری تعریف خواهد کرد.غرفه های تجاری طبقات پروژه اداری مساحتهای متفاوت هستند لیکن اغلب انها در متراژ25 الی 50 متر مربع تعریف شده اند.طبقات تجاری علاوه بر مرتبط بودن با طبقات پارکینگ از 3 نقطه ابتدایی،میانی  و انتهایی مجموعه دسترسی خود را به سایت هم مهیا ساخته است.این مجموعه تجربه ای منحصر به فرد از بازدید و یا خریداری را برای مشتریان فراهم خواهد کرد.

بخش شمالی مجموعه آفتاب منطقه 22 شامل 5 طبقه اداری مشتمل بر 35 واحد اداری لوکس با دید به پارک چیتگر و رشته کوه های البرز است.دسترسی به طبقات اداری از طریق 3 دستگاه اسانسور و 2 دستگاه پله ارتباطی از ورودی مجموعه و پارکینگ صورت پذیرفته است.واحدهای نامبرده در مساحتی حدود 50 الی 140 مترمربع طراحی شده اند و هر واحد اداری دارای سرویس و ابدارخانه اختصاصی است.

بخش جنوبی پروژه شامل 3 طبقه رفاهی مشتمل بر 3 سالن پذیرایی مجزا و نیز یک اشپزخانه صنعتی است که با داشتن ورودی مستقل از حیاط جنوبی به همراه 2 دستگاه پله و 2 دستگاه آسانسور پذیرای600 نفر مهمان جهت مراسم رسمی و تشریفات خواهد بود.امکان دید سالنها هرکدام به دریاچه مصنوعی و پارک چیتگر مهیا شده است.

بخش میانی مجموعه آفتاب منطقه 22 واقع در بام طبقات تجاری فضای مناسبی جهت استراحت بازدید کنندگان برای صرف عصرانه به همراه دید به طبیعت همجوار پروژه است.کافی شاپ واقع در بخش یادشده با مساحت حدود 200 متر مربع و نیز یک حیاط روباز جهت استفاده در فصلهای مطبوع سال قابلیت پذیرایی مناسبی را ایجاد خواهد کرد.

دسترسی به طبقات مربوط به کاربریهای متفاوت پروژه توسط پله و اسانسورهای اختصاصی مربوط به ان بخش صورت میگیرد.ارایه خدمات تحویل بار از حیاط جنوبی و توسط یک دستگاه اسانسور مربوط به بخش بارانداز امکان پذیر شده است.سرویسهای بهداشتی در ابعاد و تعداد مناسب به همراه فضای نمازخانه در طبقات در جهت رفاه بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

املاک منطقه 22 مجموعه آفتاب منطقه 22

همچنین از ویژگیهای بارز مدیریت مجموعه در خصوص تاسیسات مکانیکی و الکتریکی میتوان به پیش بینی سیستم هوشمند سازی مدیریت ساختمان سیستم گرمایش و سرمایش از طریق چیلر جذبی مرکزی سیستم های امنیتی و حفاظتی پیشرفته اعلام و اطفائ حریق سیستم برق اضطراری و رعایت اصول مبحث 19 جهت صرفه جویی در مصرف انرژی و … اشاره داشت.

مجموعه آفتاب منطقه 22 دارای 26400 مترمربع زیربنا در 13 طبقه است که نمای خارجی ان با پوشش کامپوزیت به رنگ سفید و سیاه به نمایش در می اید.سطوح شیشه ای با پنجره های بدون قاب پوشش داده شده اند و سطوح داخلی بنا از مصالح درجه یک سنگی شیشه و استیل فرم خواهند پذیرفت.

نورپردازیهای داخلی مشاعات مجموعه آفتاب منطقه 22 از طریق فیبرهای نوری جلوه خاصی را برای بازدید کنندگان به نمایش خواهد گذاشت.طراحی سقف کاذب به شکل هنرمندانه ای تمام فضاهای تجاری را به هم مرتبط میسازد.بدون شک مجموعه افتاب به علت طراحی منحصر به فرد و ویژگیهای باارزش در اینده ای نزدیک ساختمانی شاخص در منطقه 22 و شهر تهران خواهدشد.

اسکلت فلزی مجموعه آفتاب منطقه 22 با توجه به اخرین استانداردهای روز مربوط به صنعت ساختمان در نهایت دقت اجرا گردیده است.اسکلت یادشده به صورت قاب خمشی فولادی و اتصالات ان از نوع پیچ پر مقاومت است.سقفها از نوع ترکیبی فولاد وبتن به صورت کامپوزیت در نظر گرفته شده است.دیوارهای زیرزمین از نوع بتن مسلح هستند که بر روی فونداسیون بتنی یکپارچه تثبیت شده اند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها