• املاک منطقه 22 تهران ✅

رونق ساخت مسکن در منطقه 22

رونق ساخت مسکن در منطقه 22

رونق ساخت مسکن در منطقه 22

رونق ساخت مسکن در منطقه 22 : در چند سال گذشته شاهد نوعی رکود در ساخت و ساز بوده ایم. این رکود چه از طرف دولت و چه از طرف انبوه سازان تقویت شده و تلاشی برای بهبود شرایط نیز صورت نگرفته است. وزیر سابق راه و شهرسازی تلاش جدی برای اثربخشی بر بازار ساخت و ساز نداشته و همین موضوع نیز باعث بروز برخی مشکلات در بازار مسکن شده است.

خوشبختانه با تدبیر رییس جمهور محترم مبنی بر به کارگیری یک وزیر پرتلاش برای وزارت راه و شهرسازی، وضعیت این وزارتخانه به صورت کامل دگرگون شده است. تلاش های فراوانی برای رونق بخشی به بازار مسکن به ویژه بازار پرتلاطم ساخت و ساز صورت گرفته و حالا انبوه سازان با خیال راحت تری از سرمایه گذاری در این بخش سخن می گویند.

وزیر راه و شهرسازی در حضور رییس جمهور محترم که به ساختمان این وزارت خانه آمده بود، خبر از ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان سال ۱۴۰۰ داد. خبری که نه از روی حرف بلکه به صورت برنامه ای مدون در اختیار رییس جمهور قرار گرفت. این برنامه که با ریز جزئیات به موارد مختلفی برای تحقق این هدف پرداخته استف نشان از عزم جدی وزارتخانه راه و شهرسازی برای تحقق اسناد بالادستی دارد.

طبق قانون دولت موظف است سالانه از زمین های تحت نظارت خود به خانواده های متوسط و ضعیف که توانایی خرید مسکن ندارند، اهدا کند. این کار باید به صورت پروژه های ساخت مسکن انجام شود. متاسفانه در ۵ سال گذشته وزیر قبل با بی قانونی مانع از اجرایی شدن این قانون شده بود. حالا وزیر جدید دولت تدبیر و امید، توانسته امید فراوانی را در دل مردم زنده کند. از قول و وعده های فراوان برای تکمیل مسکن مهر و اهدا واحدهای بدون متقاضی به کمیته امداد گرفته تا از سر گیری ساخت و ساز در کشور! موضوعی که نه تنها در بازار مسکن بلکه در کل اقتصاد ایران اثر گذار خواهد بود.

امید است با تدابیری که وزیر محترم راه و شهرسازی گرفته و کمک های دولتمردان، شاهد رونق بسیار زیاد رد امر ساخت و ساز مسکن باشیم. با این وجود می توانیم امیدوار باشیم تا سال آینده وضعیت رونق در بازار مسکن نیز به حالت عادی باز خواهد گشت.

5/5 (1 Review)
img

سردبیر

  مطالب مرتبط

  پروژه دانشگاه تهران در منطقه 22

  پروژه دانشگاه تهران در منطقه 22 موقعیت پروژه دانشگاه...

  ادامه مطلب
  توسط سردبیر

  برج ونوس در منطقه 22

  برج ونوس در منطقه 22 برج ونوس واقع در منطقه 22 در نزدیکی...

  ادامه مطلب
  توسط سردبیر

  نکات مهم برای اجاره ملک

  نکات مهم برای اجاره ملک   در مطلب زیر به تمام نکات...

  ادامه مطلب
  توسط سردبیر

  پیوستن به گفتگو

  1 + چهارده =