نتایج جستجوی شما

موزه ایران مال

ارسال شده توسط alilo بر 27 شهریور, 1398
0

موزه ایران مال یکی دیگر از جاذبه های ایرانمال است. موزه‌ها محیطی بسیار مهم برای به‌نمایش گذاشتن اثرها و فرهنگ و تمدن جوامع به‌حساب می‌آید. کشورهای دارای تمدن برای تمامی اتفاقات اجتماعی موزه دارند. در حقیقت موزه‌ها برای نگه داری، زنده نگه داشتن و رواج دادن فرهنگ و تمدن کشور ساخته می‌شوند و مراکزی پژوهشی و تحقیقی‌اند که شیوه‌ی زندگی و فکر و اندیشه‌ی اجداد و گذشتگان مارا روایت می‌کنند.

 

 

 

این موزه با مساحتی نزدیک به ۱۵۰۰ متر مربع در ورودی شمال غربی طبقه دوم قرار گرفته است و با توجه به رویکرد کلی ایران مال که رویکردی خدماتی، تجاری و فرهنگی است، موزه ایران‌مال که از جاذبه های ایران مال است هم به اسم موزه داد و ستد یا موزه تاریخ تجارت، روایتگر صادق سرگذشت تاریخ تجارت در ایران و جهان از زمان معاملات پایاپای و کالا به کالا تا الان است.

موزه‌ها به یادآورنده‌ی گذشته‌ی تاریخی و روش  زندگی گذشتگان ما به حساب می‌آیند که باید با دقت تهیه، به خوبی محفاظت و به درستی بی‌نیاز شوند تا آیندگان بدانند، اجدادشان در چه شرایطی و به چه روشی در گذشته زندگی می‌کردند. انسان امروز نیز به عنوان انسانی محقق و متفکر باید ضمن محافظت و نگهداری از وسایل و مدارک تاریخی موجود، زمینه ماندگاری آنها را برای آیندگان ایجاد کند.

موزه ایرانمال ده گالری برای نمایش موضوعات متفاوت مانند وسایل اندازه گیری طول، حجم، وزن، محاسبه کننده‌ها و مجموعه گالری ملل موجود دارد که براساس سرگذشت تجارت در ملت‌های صاحب تمدن، قسمتی به آن کشور اختصاص یافته است و همچنین مغازه‌ای برای ارائه نمونه‌های چرتکه‌ها، ترازوها و دیگر وسایل قدیمی مربوط با تجارت شبیه سازی شده و در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها