• املاک منطقه 22 تهران ✅

موزه ایران مال

موزه ایران مال

موزه ایران مال

موزه ایران مال یکی دیگر از جاذبه های ایران مال است. موزه‌ها محیطی بسیار مهم برای به‌نمایش گذاشتن اثرها و فرهنگ و تمدن جوامع به‌حساب می‌آید. کشورهای دارای تمدن برای تمامی اتفاقات اجتماعی موزه دارند. در حقیقت موزه‌ها برای نگه داری، زنده نگه داشتن و رواج دادن فرهنگ و تمدن کشور ساخته می‌شوند و مراکزی پژوهشی و تحقیقی‌اند که شیوه‌ی زندگی و فکر و اندیشه‌ی اجداد و گذشتگان مارا روایت می‌کنند.

موزه ایران مال با مساحتی نزدیک به ۱۵۰۰ متر مربع در ورودی شمال غربی طبقه دوم قرار گرفته است و با توجه به رویکرد کلی ایران مال که رویکردی خدماتی، تجاری و فرهنگی است، موزه ایران مال که از جاذبه های ایران مال است هم به اسم موزه داد و ستد یا موزه تاریخ تجارت، روایتگر صادق سرگذشت تاریخ تجارت در ایران و جهان از زمان معاملات پایاپای و کالا به کالا تا الان است.

موزه‌ها به یادآورنده‌ی گذشته‌ی تاریخی و روش  زندگی گذشتگان ما به حساب می‌آیند که باید با دقت تهیه، به خوبی محفاظت و به درستی بی‌نیاز شوند تا آیندگان بدانند، اجدادشان در چه شرایطی و به چه روشی در گذشته زندگی می‌کردند. انسان امروز نیز به عنوان انسانی محقق و متفکر باید ضمن محافظت و نگهداری از وسایل و مدارک تاریخی موجود، زمینه ماندگاری آنها را برای آیندگان ایجاد کند.

موزه ایران مال ده گالری برای نمایش موضوعات متفاوت مانند وسایل اندازه گیری طول، حجم، وزن، محاسبه کننده‌ها و مجموعه گالری ملل موجود دارد که براساس سرگذشت تجارت در ملت‌های صاحب تمدن، قسمتی به آن کشور اختصاص یافته است و همچنین مغازه‌ای برای ارائه نمونه‌های چرتکه‌ها، ترازوها و دیگر وسایل قدیمی مربوط با تجارت شبیه سازی شده و در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

0/5 (0 Reviews)
img

سردبیر

  مطالب مرتبط

  برج های دوقلو خاتم

  برج های دوقلو خاتم المپیک یکی از بهترین و لوکس ترین...

  ادامه مطلب
  توسط سردبیر

  منطقه ۲۲ تهران

  سابقه پيدايش منطقه ۲۲ شهرداری تهران رشد روزافزون...

  ادامه مطلب
  توسط سردبیر

  برج مروارید در منطقه 22

  برج مروارید در منطقه 22 (مروارید شهر) برج مروارید در...

  ادامه مطلب
  توسط سردبیر

  پیوستن به گفتگو

  سیزده + دوازده =