نتایج جستجوی شما

محله های منطقه 22 تهران

ارسال شده توسط alilo بر 17 بهمن, 1400
0

محله های منطقه 22 تهران این روزها توجه همه پایتخت‌نشین‌ها را به خود جلب کرده است. برج‌های این منطقه از شهر، مراکز خرید و پارک‌ها و دریاچه زیبای این منطقه باعث شده‌اند محله‌های منطقه 22 تهران محبوبیت بالایی پیدا کنند. در این مطلب می‌خواهیم تعدادی از مهم‌ترین محله‌های منطقه 22 را به شما معرفی کنیم و از امکانات و دسترسی محلی هرکدام از این محله‌ها بگوییم. با ما در فروش 22 همراه باشید.

محله های منطقه 22 تهران

دهکده المپیک

قدمت دهکده المپیک به پیش از شکل‌گیری منطقه 22 تهران می‌رسد و در گذشته، اینجا بخشی از منطقه 5 تهران به حساب می‌آمد. بخش اعظم این شهرک را ساختمان‌های 4 یا 5 طبقه تشکیل داده‌اند که با فضاهای سبز از یکدیگر جدا می‌شوند.

در حال حاضر ساختمان‌های دهکده المپیک نسبت به دیگر نواحی منطقه 22 قدیمی‌تر هستند و اهالی اینجا، قدیمی‌تر از ساکنان دیگر بخش‌های منطقه 2 به شمار می‌روند. باید اشاره کنیم که دانشگاه علامه طباطبایی در دهکده المپیک قرار دارد و یکی از شاخص‌ترین مکان‌های این منطقه است. 

شهرک راه‌آهن تهران

شهرک راه آهن که این روزها با نام شهرک گلستان شناخته می‌شود یکی دیگر از شهرک‌های موردتوجه منطقه 22 است. این شهرک قدمتی طولانی دارد و تاریخچه آن به سال ۱۳۵۹ و تشکیل تعاونی کارکنان شرکت راه آهن بر می‌گردد. 

 

شهرک گلستان از شمال به بزرگراه همت غرب، از شرق به بزرگراه آزادگان شمال، از غرب به میدان ساحل و دریاچه چیتگر می‌رسد و از جنوب توسط پارک جنگلی چیتگر احاطه می‌شود. بلوار امیرکبیر، بلوار گل‌ها، برادران زینعلی و هاشم‌زاده خیابان‌های اصلی شهرک گلستان هستند. از مراکز خرید شهرک راه آهن می‌توان به تهران‌مال که در دست ساخت است و مالمون‌مال اشاره کرد. چیتگر، نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این شهرک است که از اینجا دسترسی خوبی به دیگر نقاط شهر می‌دهد. 

 

منطقه 22 و چیتگر

منطقه چیتگر تهران

چیتگر یکی از معروف‌ترین محله‌های منطقه 22 به حساب می‌آید. دریاچه و پارک جنگلی چیتگر ریه‌های پاک این منطقه شده‌اند و آب‌وهوایی دلپذیر در این خطه به وجود آورده‌اند. ایران‌مال و بام‌لند از دیگر جاذبه‌ها و مراکز خرید معروف اینجا هستند که منطقه 22 را به یک قطب گردشگری تبدیل کرده‌اند. در محله چیتگر برج‌های معروفی هم وجود دارند که توجه همه را به خود جلب می‌کنند. از بین این برج‌ها باید برج بیمه، برج چیتگر، برج‌های مسکونی صیاد شیرازی، برج‌های نگین و … را نام برد. 

 

پیکان شهر

شهرک پیکان شهر در غرب دریاچه چیتگر و در نواحی جنوبی منطقه 22 قرار دارد. این شهرک در وهله اول با هدف سکونت کارکنان ایران‌خودرو ساخته شد، اما در سال 1383، در یک مزایده واحدهای مسکونی اینجا به فروش رساندند. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های پیکان شهر، باغ گیاه‌شناسی ملی ایران است که بخش اعظمی از این شهرک را در بر می‌گیرد.  

از نظر دسترسی پیکان شهر دسترسی محلی خوبی دارد و از طریق بزرگراه شهید خرازی، اتوبان تهران-کرج و ایستگاه مترو ایران خودرو به نقاط مختلف شهر راه دارد. 

شهرک شهید باقری

محله منطقه 22

شهرک شهید باقری دو بافت قدیمی و جدید را شامل می‌شود که فضایی متفاوت را در پیش رو می‌گذارند. در بافت قدیمی این شهرک حدود 500 بلوک مسکونی قرار دارد، در حالیکه در بافت جدیدتر آن، برج‌های مسکونی مدرنی ساخته شده است؛ برج سفید و برج‌های سماء از مهم‌ترین ساختمان‌های ناحیه نوسازتر شهرک باقری هستند. 

شهرک شهید باقری در فاصله کمی از آبشار تهران قرار دارد که باعث شده تا آب‌وهوایی دلپذیر در اینجا جریان داشته باشد. از آنجایی که این شهرک به دریاچه و پارک چیتگر و آبشار تهران چشم‌انداز دارد، از گزینه‌های محبوب برای سکونت شمرده می‌شود. پارک جنگلی لتمال هم در نزدیکی این شهرک قرار دارد و هوای دلپذیری به این منطقه می‌رساند. 

محله های چیتگر

کلام آخر

در این مطلب نگاهی به محله های منطقه 22 تهران داشتیم. دیدم که چیتگر، شهرک گلستان، دهکده المپیک و … از محله های خوب منطقه 22 هستند. آب‌وهوای دلپذیر، وجود فضاهای سبز متنوع، دسترسی آسان از طریق اتوبان خرازی، دریاچه مصنوعی چیتگر و … باعث شده‌اند تا محله های منطقه 22 موردتوجه افراد زیادی قرار گیرد و بازار خرید و اجاره خانه در منطقه 22 داغ باشد. نظر شما درباره مطلب بالا چه بود؟ به نظر شما کدام محله منطقه 22 برای سکونت انتخاب بهتری است؟

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها