نتایج جستجوی شما

طرح مسکن ملی

ارسال شده توسط alilo بر 18 آبان, 1398
0

طرح مسکن ملی با توجه به وضعیت خاص اقتصادی و شرایط تورمی در سالهای اخیر، سرمایه ها به سمت خرید ملک سرازیر شد و بیشترین آثار افزایش قیمت بر روی آپارتمان‌های کوچک و املاک کلنگی نمایان گشت و در نتیجه قیمت زمین نیز سهم تعیین کننده ای در قیمت ملک دارد با شیب تند بالا رفت لذا دولت نهم برای کنترل مازاد مسکن، طرح مسکن مهر را ارئه نمود.

 

طبق گفته وزیر مسکن وقت تعداد 4400000 واحد مسکن مهر در شهرها و روستاها شروع به ساخت نمود لذا با توجه به معضلات و مشکلاتی که مسکن مهر داشته و هنوز هم دارد، دولت دهم طرح ملی مسکن را ارائه نمود.

با توجه به شروع اجرای طرح فوق و اثرات مثبت آن در قیمت مسکن طی چندماه گذشته قطعا با عرضه 400 هزار واحد طی 2 سال و تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر طی 5 ماه میتواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش قیمت و اجاره بها داشته باشد.

در طرح اقدام ملی برای مسکن علاوه بر تکمیل واحدهای مسکن مهر تعداد 200 هزار واحد مسکن روستایی و 400 هزار واحد شهری ساخته می‌شود.

مسکن ملی هیچ شباهتی به مسکن مهر که مردم نسبت به آن گریزانند، ندارد.

تعداد طبقات طرح مسکن ملی

مسکن ملی بلندمرتبه نبوده و تعداد طبقات آن بیشتر از 7 نمی‌باشد و شاخصه مهم آن این است که در داخل شهرها ساخته شده و از تاسیسات زیرساختی و امکانات رفاهی شهری استفاده می‌کنند.

در این طرح 100 هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری، 200 هزار واحد در شهرهای جدید و 100 هزار واحد در شهرهای کوچک و با جمعیت کمتر از 100 هزار نفر ساخته می‌شود.

مدت زمان این طرح دو سال بوده که حدود 57 هزار واحد آن در شهرهای جدید آغاز شده که در حال فونداسیون و اسکلت می‌باشد.

ثبت نام مسکن ملی از 15 آبان ماه آغاز میشود و متقاضیان مسکن ملی باید متاهل باشند، سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته باشند، از امکانات و تسهیلات دولتی برای خرید مسکن استفاده نکرده باشند و شرایط تسهیلات بانکی را داشته باشند. لذا کسانیکه فرم (ج) آنها سبز باشد، شرایط ثبت نام را دارند.

ضمنا واحدهای طرح مسکن ملی با قیمت تمام شده عرضه و به متقاضیان 75 تا 100 میلیون تومان وام از طریق بانک مسکن ازائه می‌گردد.

املاک منطقه 22

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها