نتایج جستجوی شما

شهرک گلستان تهران

ارسال شده توسط alilo بر 30 بهمن, 1400
0

شهرک گلستان تهران در منطقه‌ی 22 یکی از بهترین ناحیه‌های شهر برای سکونت است و در سال‌های اخیر، رشد زیادی کرده است. در این منطقه محله‌های متعددی وجود دارد که هرکدام به‌خاطر امکانات و چشم‌اندازی که دارند، از محبوبیت خاصی برخوردارند. یکی از این محله‌ها، شهرک گلستان تهران است. شهرک گلستان یا شهرک راه‌آهن از معروف‌ترین و محبوب‌ترین محله‌های منطقه 22 است. در ادامه به معرفی این شهرک می‌پردازیم. 

معرفی شهرک گلستان تهران

شهرک گلستان تا چندی پیش با عنوان شهرک راه‌آهن شناخته می‌شد و این موضوع به‌خاطر گرامیداشت شهدای راه‌آهن این نام را روی این شهرک گذاشته بودند؛ اما این روزها این شهرک را به‌عنوان گلستان می‌شناسند که نامی درخور است. این شهرک آب‌وهوایی دلپذیر دارد که دلیل آن را می‌توان مجاورت با دریاچه خلیج‌فارس و پارک چیتگر و فاصله از مرکز شهر دانست. 

در سال‌های اخیر توجه زیادی معطوف شهرک گلستان شده است و افراد زیادی برای خانه داشتن این نقطه از شهر را انتخاب کرده‌اند. از آنجایی که در شهرک گلستان خانه‌های ویلایی و برج‌های متعددی به چشم می‌خورد، هرکسی با هر سلیقه می‌تواند اینجا را برای سکونت انتخاب کند. 

اگر شما به دنبال سکونت در برج‌های شهرک گلستان هستید، باید به غرب این شهرک بروید که تمرکز اساسی آن به روی برج‌سازی است. برج‌های شهرک گلستان همگی نوساز هستند و در ده سال اخیر ساخته شده‌اند. ظاهر لوکس این برج‌ها و امکانات خوبشان باعث شده تا از جاهای لوکس تهران برای سکونت باشند. 

شهرک گلستان

دسترسی شهرک گلستان تهران

شهرک گلستان میان دو بزرگراه اصلی تهران قرار گرفته و از هر دوی آن‌ها دسترسی دارد. بزرگراه همت در شمال و حکیم در جنوب این شهرک قرار دارند. در نواحی شرقی این شهرک هم بزرگراه آزادگان و دهکده المپیک واقع شده‌اند. 

ایستگاه متروی چیتگر در این شهرک قرار دارد و برای رفت‌وآمد با وسایل نقلیه عمومی رفت‌وآمد می‌توان روی این ایستگاه حساب باز کرد.

مراکز خرید شهرک گلستان

در شهرک گلستان انواع خواروبارفروشی، سوپرمارکت‌ها، شیرینی‌های فروشی‌های معروف و … وجود دارند و علاوه بر اینها، چند مرکز خرید بزرگ هم در این شهرک قرار دارد. این مراکز خرید به‌قدری محبوب هستند که از تمامی تهران، خریداران خود را دارند. از میان این مراکز خرید می‌توان مرکز خرید طوبی، مجتمع تجاری مالمون، باران و گلستان را نام برد. 

در کنار اینها، مجتمع تجاری تهران مال هم در این منطقه در حال ساخت است و با پایان کارش، در کنار ایران مال و باملند به یکی دیگر از مراکز خرید معروف و مهم منطقه 22 تبدیل می‌شود. 

شهرک گلستان تهران

مراکز درمانی شهرک گلستان

یکی از دغدغه‌های مهم ساکنان یک منطقه نزدیک بودن به مراکز درمانی برای مواقع اورژانسی است. خوشبختانه در شهرک گلستان و منطقه 22 تهران، خدمات درمانی قابل‌توجهی ارائه می‌شود که هرگونه نگرانی را برطرف می‌کنند. بیمارستان فوق‌تخصصی تریتا وبیمارستان نیکان در بزرگراه خرازی قرار دارد و با چند دقیقه رانندگی می‌توان از شهرک گلستان به این بیمارستان‌ها رسید. درمانگاه حضرت ولیعصر در کوهک، درمانگاه شفا در بلوار امیرکبیر، درمانگاه شبانه‌روزی گلستان غرب و درمانگاه اقاقیا در بلوار کاج و … تعدادی از مهم‌ترین مراکز درمانی شهرک گلستان هستند. 

خیابان‌های شهرک گلستان تهران

اصلی‌ترین خیابان شهرک گلستان امیرکبیر نام دارد که از یک طرف به بزرگراه آزادگان می‌رسد و از طرف دیگر به خیابان کاشان. دو مرکز خرید مهم تهران مال و مالمون هم در دو طرف این بلوار قرار گرفته‌اند. از دیگر خیابان‌های مهم شهرک گلستان باید به هوانیروز، کوهک، گل‌ها، اقاقیا (هاشم زاده)، کاج و … اشاره کرد. 

جاذبه‌های شهرک گلستان

با سکونت در شهرک گلستان، تعدادی از جاذبه‌های مهم پایتخت در چند قدمی شما هستند. می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دریاچه چیتگر رفت و در کنار آن به دوچرخه‌سواری پرداخت با طلوع و غروب آفتاب را دید. 

به باملند رفت و در این مرکز خرید متفاوت از کافه‌ها گردی و خرید از بهترین برندها لذت برد؛ یا برای یک پیمایش جانانه به آبشار تهران رفت و به کوهنوردی در این منطقه پرداخت. 

ایران مال هم که فاصله به شهرک گلستان ندارد و ساکنان منطقه 22 می‌توانند در هر زمانی به بزرگ‌ترین مال خاورمیانه بروند و به تفریحات متنوع بپردازند. 

شهرک گلستان

کلام آخر 

به معرفی شهرک گلستان پرداختیم و سعی کردیم امکانات و دسترسی آن را بررسی کنیم. از مهم‌ترین مراکز خرید و مراکز درمانی این شهرک گفتیم. درباره دسترسی آن به وسایل نقلیه عمومی حرف زدیم. از جاذبه‌های نزدیک به شهرک گلستان گفتیم و دیدیم دریاچه چیتگر و باملند و … در چندی قدمی آن هستند. 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها