نتایج جستجوی شما

باغ ایرانی ایران مال

ارسال شده توسط alilo بر 28 شهریور, 1398
0

باغ ایرانی ایران مال را می‌توان قلب بزرگ این بازار نامید که طراحی آن برگرفته از باغ شاهزاده ماهان در کرمان می‌باشد. باغ شاهزاده ماهان یا به اصطلاح بومیان باغ شازده ماهان در حوالی شهر کرمان قرار گرفته است که قدمت آن به اواخر دوره‌ی قاجار باز میگردد. این باغ به دستور حاکم وقت شهر کرمان محمد حسن خان سردار ایروانی شروع به ساخت شد. بعدها بنای این باغ توسط حاکم بعدی شهر یعنی عبدالحمید میرزا ناصرالدوله ادامه یافت، البته تزئینات و ظریف کاری‌های معمول بعد از فوت وی نیمه تمام باقی ماند.

 

 

املاک-منطقه-۲۲-باغ-ایرانی (۱)

این باغ در بازار بزرگ ایرانی (ایران مال) باز طراحی شده و  به تعریف دوباره الگوهای ایرانی در بزرگترین مجتمع تجاری کشور پرداختبه صورت باغ تخت با پنچ سطح و با آبنماها و آبریزهای خود یادآور عظمت باغ های زیبای ایرانی – اسلامی است. ویژگی های زیادی مانند ارتفاع، طبقاتی بودن و مساحت آن که همانند نمونه اصلی خود، نشان دهنده‌ی طبقات فردوس برین است، همگی منجر به متمایز شدن آن از فضاهای مشابه احتمالی دیگر است.

ویژگی های زیادی مانند ارتفاع، طبقاتی بودن و مساحت آن که همانند نمونه اصلی خود، نشان دهنده‌ی طبقات فردوس برین است، همگی منجر به متمایز شدن آن از فضاهای مشابه احتمالی دیگر است.

املاک-منطقه-۲۲-باغ-ایرانی (3)

هدف باغ ایرانی، احیای باغ های سنتی ایران و شناساندن آن به بازدیدکنندگان است، مجموعه ای که یک ارتباط منطقی با معماری به‌روز دنیا در کل مجموعه دارد و یک نشانه‌ی تاثیر گذار در کل بناست. نمادی جذاب و اصیل برای بازدیدکنندگان که رویکرد اجتماعی، زیبای شناختی و فرهنگی بسیاری دارد.

باغ دارای ۲ ورودی با نمایی از شیشه است که محوطه‌ی شمالی را به دریاچه و آبنمای موزیکال در ضلع جنوبی وصل میکند. وجود گیاهان متنوع و زیاد و جریان آبی ک بدون توقف در راستای شمالی-جنوبی باغ جاریست، فضای بسیار مطبوعی را برای مراجعه کنندگان به‌وجود می‌آورد.

طراحی این باغ مکان مناسبی برای جشن‌ها و مراسم‌های گونگان فراهم می‌کند. این قابلیت به همراه طراحی منحصر به فرد امکان بهره‌مندی بیشتری به بازدیدکنندگان می‌دهد.

املاک-منطقه-۲۲-باغ-ایرانی (۴)

۴ رستوران بین‌المللی در مسیر باغ قرار داشته و در نیم طبقات آن امکان استراحت و استفاده‌ی مناسب تر از باغ ایرانی فراهم می‌نماید. ویژگی دیگری که باعث تمایز این باغ شده سقف این بناست که از پوشش غشایی استفاده شده است که با کنترل تابش اشعه خورشید محل مناسبی برای رشد گیاهان و نور کافی برای محیط خواهد بود و نمای زیبایی به بام ایران مال می‌بخشد. همچنین بخوانید باغ کتاب ایران مال

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها